Yazılar

GÜVENLİ MESAFE - OYUN

Çocuğun iç dünyasında yaşadığı sıkıntıları doğrudan ifade etmesi çok kolay değildir. Ancak hayali oyunda her şey olabilir;

detay

OYUN TERAPİSİ İNCİNMİŞ BİR ÇOCUK İÇİN NE KADAR GÜVENİLİRDİR?

İhmal, istismar ya da reddedilme durumuyla karşılaşan çocuklar daha fazla incinmemek için ilişkilerde mesafe koyarak bir savunma geliştirebilirler.

detay

''Bu benim ordum! Çok güçlü! Sakın bunu bozma!

Axline (1950), oyun terapisini

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ VE FILIAL TERAPİ EĞİTİMLERİ (2017-2018)- 3. GRUP AÇILIYOR

Oyun Terapisi Sertifika programında ilk iki grubumuzun kayıtları tamamlanmıştır. Sizlerden gelen yoğun talep üzerine bu senenin son oyun terapisi grubu 17-18-19 Kasım tarihlerinde çalışmaya başlayacaktır.

detay

Yapılandırılmamış Oyunun Beyin Üzerine Etkileri

Anne babalara oyun terapisinin sağladığı yararlardan bahsederken beyin üzerindeki etkisini anlamalarına yardımcı olabiliriz.

detay

Kızlar bebekle, erkekler arabayla mı oynarlar? Oyuncak dünyasındaki cinsiyetçi stereotiplerin karşısında nasıl duruyoruz?

Çocukların oyuncaklarla kurdukları ilişki yalnızca kendileri ile ilgili algılarını ve yeni öğrendikleri becerileri değil, aynı zamanda beyin gelişimlerini de etkiliyor.

detay

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi Eğitimleri 2017-2018 - 2. GRUP AÇILIYOR

Değerli Meslektaşlarımız, Oyun Terapisi Sertifika programında ilk grubumuzun kayıtları tamamlanmıştır. 10-11-12 Kasım tarihlerinde ikinci grubumuz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaya gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

detay

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi Eğitimleri 2017-2018

Değerli Meslektaşlarımız, Family Enchancement & Play Therapy Center ve Nisan Psikolojik Danışma Merkezi işbirliğiyle yürüttüğümüz OYUN TERAPİSİ VE AİLE TERAPİSİNİ BÜTÜNLEŞTİREN kapsamlı eğitim programı KASIM ayında yeniden başlıyor.

detay

Minik Doğabilimciler!

Çocuklar tüm duyularıyla doğayı keşfediyorlar!

detay

Çocuk Merkezli Oyun Terapisinde Çocuk Hile Yaparsa…

Çoğu zaman çocukların oyun oynarken hile yaptıklarını gözlemleriz. Oyun terapisinde de bu durumla karşılaşmak şaşırtıcı değildir. Çocukların iç mücadelesini yansıtan yaratıcı bir tutumdur.

detay