Yazılar

KIZGINLIK MASKESİNİN ALTINDA NELER VAR?

Sinirli ve ilişkiyi reddeden bir çocukla güven verici bir ilişki kurabilmek için farklı bir çaba içine girebiliriz.

detay

"İLK KEZ BİR OYUNU KISKANDIM! NE GARİP... HEM DE KENDİ OYNADIĞIM OYUNU!''

Çocuğun kurduğu oyunu ile “Keşke benim de böyle bir yerim olsa….” diyerek ihtiyaç duyduğu güvenliği sağlayabileceği bir alandır Çocuk Merkezli Oyun Terapisi.

detay

''ANNE, OYUN BİTTİĞİ İÇİN ÇOK ÜZÜLDÜN, DEĞİL Mİ?''

Oyun terapisinde çocukla çalışırken içinde bulunduğu yaş döneminin özelliklerini bilmek, çocuğu ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamamızı sağlar.

detay

GÜVENLİ MESAFE - OYUN

Çocuğun iç dünyasında yaşadığı sıkıntıları doğrudan ifade etmesi çok kolay değildir. Ancak hayali oyunda her şey olabilir;

detay

OYUN TERAPİSİ İNCİNMİŞ BİR ÇOCUK İÇİN NE KADAR GÜVENİLİRDİR?

İhmal, istismar ya da reddedilme durumuyla karşılaşan çocuklar daha fazla incinmemek için ilişkilerde mesafe koyarak bir savunma geliştirebilirler.

detay

''Bu benim ordum! Çok güçlü! Sakın bunu bozma!

Axline (1950), oyun terapisini

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ VE FILIAL TERAPİ EĞİTİMLERİ (2017-2018)- 3. GRUP AÇILIYOR

Oyun Terapisi Sertifika programında ilk iki grubumuzun kayıtları tamamlanmıştır. Sizlerden gelen yoğun talep üzerine bu senenin son oyun terapisi grubu 17-18-19 Kasım tarihlerinde çalışmaya başlayacaktır.

detay

Yapılandırılmamış Oyunun Beyin Üzerine Etkileri

Anne babalara oyun terapisinin sağladığı yararlardan bahsederken beyin üzerindeki etkisini anlamalarına yardımcı olabiliriz.

detay

Kızlar bebekle, erkekler arabayla mı oynarlar? Oyuncak dünyasındaki cinsiyetçi stereotiplerin karşısında nasıl duruyoruz?

Çocukların oyuncaklarla kurdukları ilişki yalnızca kendileri ile ilgili algılarını ve yeni öğrendikleri becerileri değil, aynı zamanda beyin gelişimlerini de etkiliyor.

detay

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi ve Filial Terapi Eğitimleri 2017-2018 - 2. GRUP AÇILIYOR

Değerli Meslektaşlarımız, Oyun Terapisi Sertifika programında ilk grubumuzun kayıtları tamamlanmıştır. 10-11-12 Kasım tarihlerinde ikinci grubumuz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaya gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

detay