Yazılar

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (KASIM-2024)

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitim programı 8 Kasım'da yeniden başlıyor.

detay

BU YIL OYUN TERAPİSİ EĞİTİMLERİNDE NELER YAPTIK?

Temel becerileri çalıştığımız üç günlük eğitimin ardından İleri Seviye eğitimiyle oyun terapisinin temalarını ve aşamalarını çalıştık.

detay

YOĞUNLAŞTIRILMIŞ FİLİAL TERAPİ EĞİTİMİ VE SÜPERVİZYONU // EYLÜL 2024

FAMILY ENCHANCEMENT AND PLAY THERAPY CENTER & FİLİZ ÇETİN ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ / FİLİAL TERAPİ ATÖLYELERİ ORTAK ÇALIŞMASI

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMLERİ (2022)- 2. GRUP

8 Ocak'ta başlayacak ilk grubun kayıtları tamamlanmıştır. Sizlerden gelen talep üzerine ikinci eğitim grubu 22 Ocak tarihinde çalışmaya başlayacaktır.

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (2022)-1. GRUP

FAMILY ENCHANCEMENT AND PLAY THERAPY CENTER & FİLİZ ÇETİN ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ / FİLİAL TERAPİ ATÖLYELERİ ORTAK ÇALIŞMASI

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (2019-2020)- 3. GRUP AÇILIYOR

Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimimizin ilk iki grubunun kayıtları tamamlanmıştır. 15 Kasım 2019'da başlayacak üçüncü grubumuz için kayıtlar devam etmektedir. Çalışmaya gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ (2019-2020)

FAMILY ENCHANCEMENT AND PLAY THERAPY CENTER & FİLİZ ÇETİN OYUN TERAPİSİ / FİLİAL TERAPİ ATÖLYELERİ ORTAK ÇALIŞMASI

detay

ZOR DURUMLARDA YAŞANAN DUYGULAR NASIL DESTEKLENEBİLİR?

Bir dostunun yaşadığı kayıpta kim onu teselli etmek istemez? Çocuğunu üzgün gördüğünde hangi anne baba rahatsız hissetmez ve onu bu rahatsız edici durumdan kurtarmak istemez?

detay

OYUN BAĞLANMANIN ANA ÖĞESİDİR.

Oyun bağlanmanın ana öğesidir çünkü duygusal regülasyonu ve olumlu ilişkiler kurmak için gerekli uyumlanmayı sağlamak için fazlasıyla fırsat yaratır.

detay

''YALNIZCA OYUN OYNUYORUM''

Oyun terapisi çocuk için içsel bir sığınaktır. Oyununda ne kadar saçmalasa da eleştiriden uzak bir yerdedir. Başkasının ya da kendinin bile eleştirmeyeceği bir yerde… Çünkü ‘yalnızca oyun oynadığını’ bilir.

detay