Yazılar

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ VE FILIAL TERAPİ EĞİTİMLERİ (2017-2018)- 2. GRUP AÇILIYOR

Değerli Meslektaşlarımız, Oyun Terapisi Sertifika programında ilk grubumuzun kayıtları tamamlanmıştır. 10-11-12 Kasım tarihlerinde ikinci grubumuz çalışmaya başlayacaktır. Çalışmaya gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkür ederiz.

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ VE FİLİAL TERAPİ EĞİTİMLERİ (2017-2018)

Değerli Meslektaşlarımız, Family Enchancement & Play Therapy Center ve Nisan Psikolojik Danışma Merkezi işbirliğiyle yürüttüğümüz OYUN TERAPİSİ VE AİLE TERAPİSİNİ BÜTÜNLEŞTİREN kapsamlı eğitim programı KASIM ayında yeniden başlıyor.

detay

Minik Doğabilimciler!

Çocuklar tüm duyularıyla doğayı keşfediyorlar!

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİNDE ÇOCUK HİLE YAPARSA…

Çoğu zaman çocukların oyun oynarken hile yaptıklarını gözlemleriz. Oyun terapisinde de bu durumla karşılaşmak şaşırtıcı değildir. Çocukların iç mücadelesini yansıtan yaratıcı bir tutumdur.

detay

ÇOCUK MERKEZLİ OYUN TERAPİSİ ve FILIAL TERAPİ SERTİFİKA PROGRAMLARI 2016-2017

Çocuklarla ve ailelerle çalışan uzmanlar için Oyun Terapisi ve Aile Terapisini bütünleştiren yoğunlaştırılmış bir model

detay

DUYGULAR İHTİYAÇLARIMIZI İFADE EDERLER.

Empatik dinleme en etkili iletişim becerilerinden biridir. Karşımızdakinin duygularını fark ederek, ona doğru şekilde geri yansıttığımızda kişinin kendini ve yaşadıklarını daha iyi anlamasına yardımcı olabiliriz.

detay

ÇOCUĞUNUZUN İÇ DÜNYASINI DAHA İYİ ANLAMAK VE DUYGUSAL SIKINTILARINDA ONA YARDIMCI OLMAK İSTER MİSİNİZ?

Bazen kontrolü kaybettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Uygun sınırları koyabiliyor musunuz? Çocuğunuzun duygusal sıkıntılarını çözmesinde ona nasıl yardımcı olabileceğinizi bilmek ister misiniz? Eger öyleyse, özel bir OYUN yoluyla çocuğunuzun iç dünyasını an

detay

MÜZİK VE OYUN BİRARADA OLDUĞUNDA BEBEKLERDE ANLAMA VE UZUN DÖNEMLİ ÖĞRENME DESTEKLENİYOR!

Araştırmacılar bebekleri müzik ve oyunun bir arada olduğu seanslara götürmenin bilişsel becerilerini artırma ve öğrenme becerileri üzerinde uzun süreli etkisi olabileceğini söylüyorlar.

detay

FILIAL TERAPİ NEDEN ETKİLİ BİR TERAPİ MODELİDİR?

FILIAL TERAPİ MODELİ ANNE BABALARA VE ÇOCUKLARA NASIL YARDIMCI OLUR? Filiz Çetin Filial Oyun Terapisti, Uzm. Psikolojik Danışman Filial terapi, aile terapisi ve oyun terapisi yaklaşımlarının bütünleştiği aile içi sorunların çözümünü sağlayan...

detay

OYUN TERAPİLERİ ve FILIAL TERAPİ EĞİTİMİ SERTİFİKA PROGRAMLARI (2014-2015)

Katılımcıların çocuk merkezli oyun terapisinin prensipleri, rasyoneli, becerileri, oyun malzemeleri ve uygulamalarını öğrenmelerini ve deneyimlemelerini sağlamak...

detay